اجرای یک هفته‌ای رزمایش جهادگران فاطمی در قم/ آب‌رسانی به ۱۲ روستا توسط بسیج سازندگی
اجرای یک هفته‌ای رزمایش جهادگران فاطمی در قم/ آب‌رسانی به ۱۲ روستا توسط بسیج سازندگی

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه قم گفت: رزمایش جهادگران فاطمی با حضور 350 گروه جهادی فعال، طی یک هفته در قم اجرایی می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سرهنگ علیرضا ایراندوست در نشست خبری رزمایش جهادگران فاطمی که همزمان با هفته بسیج سازندگی در سالن جلسات ساختمان هنر و رسانه برگزار شد، با اشاره به اهداف و مأموریت‌های بسیج سازندگی اظهار کرد: مشارکت جوانان در طرح‌های زود بازده در مناطق محروم شهری و روستایی و توسعه همه جانبه این مناطق، اصلی‌ترین مأموریت این بخش از سازمان بسیج است.

وی افزود: بسیج سازندگی در حوزه‌های مختلفی همچون عمرانی، کشاورزی، آموزشی، فرهنگی، پزشکی، دامپزشکی، آب‌رسانی به روستاها، کمک‌های مومنانه، خرید جهیزیه و ایجاد محیطی سالم برای گذران اوقات فراغت جوانان، ورود موفقی داشته است.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم با اشاره به برگزاری رزمایش جهادگران فاطمی در سراسر کشور از جمله در قم خاطرنشان کرد: زمان برگزاری رزمایش مذکور، شنبه هفته آینده و مدت زمان در نظر گرفته شده برای آن یک هفته است.

وی ادامه داد: بیش از ۳۵۰ گروه جهادی فعال استان قم در رزمایش جهادگران فاطمی مشارکت خواهند داشت.

ایراندوست با بیان اینکه اردوهای جهادی و حرکت‌های مردمی در واقع شعبه نخست فعالیت‌های بسیج سازندگی هستند عنوان کرد: شعبه دوم فعالیت سازمان این است که به بسیج سازندگی این اختیار را داده شده با دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادهای دولتی تفاهم‌نامه امضا کند و وارد فعالیت‌های تخصصی آن دستگاه‌ها شود.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه استان قم گفت: در طرح بسیج آب‌رسانی که به صورت متمرکز بین سپاه پاسداران و وزارت نیرو اجرایی می‌شود، ۷ هزار روستا در سراسر کشور به عنوان هدف طرح در نظر گرفته شده‌اند که از این بین ۱۲ روستا در قم قرار دارند.

وی تصریح کرد: طی هفته بسیج سازندگی فعالیت‌های زود بازده در روستاهای اطراف قم اجرایی می‌شوند که از آن جمله می‌توان به حضوراکیپ‌های پزشکی و دندانپزشکی در آسایشگاه‌ها، مدارس و مساجد مناطق محروم فعالیت اشاره کرد.

ایراندوست از حضور تیم دامپزشکی بسیج سازندگی در روستاهای قمرود خبر داد و افزود: این تیم‌ها علاوه بر ارائه خدمات بهداشتی و درمانی، برخی کارهای ترویجی را نیز در دستور کار دارند.

مسئول سازمان بسیج سازندگی سپاه امام علی بن ابیطالب (ع) به بخشی دیگر از فعالیت‌های این سازمان پرداخت و گفت: جهیزیه ۱۰ نوعروس با همکاری و مشارکت خیرین، تهیه شده که ارزش ریالی هر یک از آنها حدود ۳۵ میلیون تومان و شامل چهار قلم کالای اساسی است و طی هفته آینده به دست خانواده‌ها خواهد رسید.

وی افزود: جهاد علمی و آموزشی توسط بسیج دانشجویی نیز در قمرود و قنوات قم ادامه دارد که در این هفته به اوج خودش خواهد رسید.

ایراندوست گفت: درصدی از قیر کل کشور به سازمان بسیج سازندگی برای آسفالت معابر و جاده‌های بین روستایی و مناطق محروم شهری و حاشیه نشین تعلق گرفته است که ما همزمان با هفته بسیج سازندگی با همکاری شهرداری قم در مناطق محروم از جمله شیخ آباد ترمیم و مقاوم سازی آسفالت را خواهیم داشت.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح