کنگره ۴ هزار شهید روحانی با سخنرانی رئیسی در قم برگزار می‌شود
کنگره ۴ هزار شهید روحانی با سخنرانی رئیسی در قم برگزار می‌شود

سخنگوی سپاه پاسداران گفت: کنگره گرامیداشت چهار هزار شهید روحانی، چهارم خردادماه امسال و با سخنرانی رئیس جمهور، فرمانده کل سپاه و مدیر حوزه‌های علمیه در مصلی قم برگزار خواهد شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف پیش از ظهر امروز در نشست خبری کنگره ۴ هزار شهید روحانی که در مدرسه علمیه معصومیه قم برگزار شد با اشاره به تلاش همیشگی استکبار جهانی برای تحریف دستاوردهای جمهوری اسلامی و دفاع مقدس اظهار کرد:  بعد از دوران جنگ و با توجه به کمبودهای به جا مانده از دوران شاهنشاهی و ضرورت ورود به عرصه جهاد سازندگی، می‌توان گفت در زمینه ترویج فرهنگ ایثار و شهادت تا حدودی عقب ماندیم به همین دلیل برنامه‌های مختلفی برای تحقق این مهم تدوین شد.

وی افزود: برگزاری کنگره و یادواره شهدا در ایران اسلامی به موازات کاروان های راهیان نور و کارهای جهاد سازندگی در دستور کار قرار گرفت و نخستین کنگره شهدا نیز در شهر مقدس قم آغاز به‌کار کرد تا فرهنگ ایثار و شهادت زنده نگه داشته شود و اگر این نبود دشمن با ارائه و القای تصویری غیرواقعی از دفاع مقدس می‌توانست موفق عمل کند.

سخنگوی سپاه و رییس کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی کنگره شهدای روحانی از کاروان‌ها و یادمان‌های راهیان نور به‌عنوان یکی از جریان‌سازی‌های فرهنگی در عرصه دفاع مقدس یاد کرد و ادامه داد: تولید آثار فاخر سینمایی در حوزه دفاع مقدس یکی دیگر از جریان‌ سازی های مورد نظر بوده است که با وجود اینکه برخی آثار تولید شد اما جریان‌سازی گسترده‌ مورد انتظار صورت نگرفت.

وی با اشاره به برگزاری یادواره و کنگره سرداران و شهدا در شهرستان‌ها و استان‌های مختلف کشور عنوان کرد: برای همه اقشاری که در دفاع مقدس حضور داشتند کنگره برگزار شده است و در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای روحانیت نیز در همه استان‌های کشور مراسم‌هایی انجام شده است و در سطح کشور ، استان مازندران بهترین عملکرد را از نظر کمی و کیفی در برگزاری یادواره‌ها و کنگره‌های شهدا دارد که بیشتر هم مردم مازندران به ویژه خانواده شهدا محوریت این برنامه‌ها هستند.

شریف با بیان اینکه کنگره شهدای روحانی کم هزینه‌ترین کنگره‌ است، گفت: اگر امروز صهیونیست‌ها برای تخریب روحانیت ظرفیت سازی و در حال تلاش هستند به این خاطر است که ضربه‌های سنگینی از این قشر خورده‌اند و در میدان انقلاب اسلامی روحانیت از پرچم‌داران است؛ صهیونیست روزی شعار نیل تا فرات را سر می‌دادند اما امروز اطراف منطقه محدوده خود دیواره‌هایی کشید‌ه‌اند که بتوانند امنیت خود را تامین کنند.

سخنگوی سپاه و رییس کمیته روابط عمومی و اطلاع رسانی کنگره شهدای روحانی با بیان اینکه سپاه منهای مردم برای خود هویتی قائل نیست، خاطرنشان کرد: دلسوزان نظام باید برای کمک به مردم تلاش کنند؛ شبکه گسترده سپاه و بسیج در خدمت مردم است همانطور که در دفاع مقدس نیز مردم محور اصلی برای کمک به سپاه و حراست از کشور بودند.

وی اضافه کرد: از جمله پیام‌های برگزاری کنگره شهدای روحانی این است که بگوییم روحانیت از نهضت امام و دفاع مقدس تا مبارزه با کرونا همواره پیشگام و پیش قدم حضور در صحنه بوده است.

شریف با اشاره به تلاش منافقان در بستر فضای مجازی برای وارونه نشان دادن واقعیت‌ها گفت: بسیاری از افراد هستند که نمی‌خواهند انقلاب اسلامی به اهداف و آرمان‌های خود برسد.

رئیس کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کنگره ملی ۴۰۰۰ شهید روحانی از تولیدات و دستاوردهای این کنگره یاد و عنوان کرد: برای این شهدا از حوزه علمیه استعلام شده و حوزه نیز طلبه بودن و سطوح درسی آن‌ها را اعلام کرده و در بنیاد شهید نیز شهید بودن این افراد را تایید کرده است.

وی از برگزاری کنگره شهدای روحانی در تاریخ چهارم خردادماه در مصلای شهر مقدس قم خبرداد و گفت: آیت‌الله ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه و سردار حسین سلامی فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سخنرانان اصلی این کنگره هستند و حجت‌الاسلام والمسلمین حاج صادقی نماینده ولی‌فقیه در سپاه نیز به ارائه گزارشی از دستاوردهای این کنگره خواهد پرداخت.

شریف برگزاری سلسله نشست‌های کنگره شهدای روحانی را اقدامی مؤثر در معرفی شهدای روحانی دانست و تصریح کرد: تولید سریال و فیلم سینمایی فاخر و ارائه چندین جلد کتاب فاخر می‌تواند تاثیر بسیاری داشته باشد اما اصل برگزاری یادواره شهدای روحانی و استمرار آن، موضوع محوری و اصلی است.

وی خاطرنشان کرد: هم‌زمان با کنگره شهدای روحانی در قم، نشست ویدیو کنفرانسی با حضور خانواده‌های شهدا و به میزبانی حوزه‌های علمیه در استان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود.

رئیس کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی کنگره ملی چهار شهید روحانی خاطرنشان کرد: نمایشگاه دستاوردها و آثار شهدای روحانی نیز با حضور استان‌های مختلف کشور و برپایی بیش از ۵۰ غرفه در مصلای شهر مقدس قم برپا شده است.

شریف با بیان اینکه در کنگره شهدای روحانی تکریم و تجلیل از همه شهدای روحانی بدون توجه به گرایش‌ها و رویکردها مورد توجه قرار گرفته است، عنوان کرد: نمایندگان این کنگره در استان‌های مختلف در منازل شهدای روحانی حضور یافته و به تجلیل از خانواده‌ها پرداختند.

  • نویسنده : صدرالدین فلاح