سیاست المصطفی تاکید بر اصل تقریب است
سیاست المصطفی تاکید بر اصل تقریب است

رئیس جامعه المصطفی با تاکید بر اینکه المصطفی را در داخل و خارج کشور تأکید بر اصل تقریب، وحدت و گفت‌وگوی ادیان و مذاهب را سیاست اصلی خود قرار داده است گفت: در واحدهای داخلی و خارجی جامعةالمصطفی دانش‌پژوهانی از مذاهب مختلف اسلامی و حتی ادیان دیگر مشغول فراگیری علوم و معارف اسلامی هستند.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین علی عباسی پیش از ظهر امروز در دیدار سفیر جدید جمهوری اسلامی ایران در لبنان که در سازمان مرکزی جامعهالمصطفی در قم برگزار شد، به جایگاه ویژه لبنان در منظومه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: حضور جریان های علاقمند به انقلاب اسلامی ایران در کشور لبنان، در ارتقاء جایگاه راهبردی ایران در منطقه تاثیر بسزایی دارد.

وی به نقش جامعه المصطفی در تربیت نیروی انسانی فرهیخته کشور لبنان اشاره کرد و گفت: این نهاد همواره در تلاش بوده است که به ویژگی ها و شرایط کشور لبنان در فعالیت های علمی و فرهنگی خود نگاه ویژه داشته باشد.

رئیس جامعه المصطفی به ارتباط و هماهنگی مطلوب بین نهادهای فرهنگی فعال در جمهوری اسلامی ایران در لبنان اشاره کرد و گفت: یک شورای فرهنگی با محوریت سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان تشکیل شده و نهادهای گوناگونی از جمله جامعه المصطفی در این شورا حضوری فعال داشته اند.

وی به فعالیت جامعهالمصطفی در لبنان اشاره کرد و یادآور شد: در منطقه شامات دو مجموعه آموزشی ویژه برادران و خواهران تا مقطع کارشناسی ارشد و دکتری میزبان دانش پژوهان کشور لبنان است و همچنین مراکز دیگری نیز تحت اشراف جامعه المصطفی فعالیت دارند.

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسی با تاکید بر اینکه المصطفی را در داخل و خارج کشور تأکید بر اصل تقریب، وحدت و گفت‌وگوی ادیان و مذاهب را سیاست اصلی خود قرار داده است گفت: در واحدهای داخلی و خارجی جامعهالمصطفی دانش‌پژوهانی از مذاهب مختلف اسلامی و حتی ادیان دیگر مشغول فراگیری علوم و معارف اسلامی هستند.

رئیس جامعهالمصطفی نقش این نهاد حوزوی بین المللی در تربیت نیرو و کادرسازی فرهنگی و علمی در لبنان را مهم توصیف کرد و گفت: برای تقویت همکاری ها بین المصطفی و دیگر مراکز فعال و به ویژه سفارت جمهوری اسلامی ایران در لبنان آمادگی لازم وجود دارد.

  • نویسنده : سید جواد اشرفی