چرا بعضی‌ها با مکانیزه شدن پل‌های عابر پیاده در قم مخالفند؟
چرا بعضی‌ها با مکانیزه شدن پل‌های عابر پیاده در قم مخالفند؟

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از دلایل عدم مکانیزه شدن پل‌های عابر پیاده در قم گفت.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مسعود طبیبی با اشاره به مطالبه مردمی مکانیزه‌شدن پل‌های عابر پیاده، اظهار کرد: در ابتدای مسئولیت من، برای تعدادی از پل‌های عابر پیاده نقطه‌یابی انجام‌شده بود، اما متأسفانه برای اجرای آن‌ها با مخالفت‌هایی روبه‌رو شدیم و تلاش کردیم تغییراتی در آن‌ها ایجاد کرده و در مکان‌یابی برای آن‌ها سرعت بیشتری داشته باشیم.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم ادامه داد: با توجه به این‌که قرارداد ساخت پل‌ها به‌صورت دو بخش ساخت و مکانیزه شدن منعقدشده بود، بخش اول را تسریع کردیم و برای رضایت شهروندان باید مکانیزه شود اما برای مکانیزه کردن پل‌ها مشکلاتی با توجه به تحریم‌ها داریم.

وی، تغییر آیین‌نامه شهری بر مبنای پیاده محوری را مطرح کرد و گفت: در طراحی‌های جدید شهری بر عبور هم‌سطح تأکید می‌شود و اجرای سرعت‌کاه‌ها در دستور کار قرارگرفته و تا امروز دو نمونه در شهر اجراشده است.

طبیبی در پایان از والدین درخواست کرد: کودکان زاویه دید محدودتری نسبت به بزرگ‌سالان دارند یعنی وسایل نقلیه‌ای که از عرض خیابان رد می‌شوند را دیرتر از بزرگ‌سالان می‌بینند بنابراین والدین هنگام پارک جلوی مدارس تا جایی ممکن نکات ایمنی را رعایت کرده و جلوی مدرسه پارک نکنند و کودکان را از آن‌طرف خیابان صدا نکنند.