پرداخت ۲۴۰ میلیارد تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی تصویب شد
پرداخت ۲۴۰ میلیارد تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی تصویب شد

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت از تصویب طرح پرداخت 240 میلیارد تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی خبر داد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، اکبر ابدالی در حاشیه نشست کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در گفتگو با خبرنگاران از تصویب طرح پرداخت ۲۴۰ میلیارد تسهیلات به واحدهای صنعتی و کشاورزی متقاضی در این کارگروه خبر داد و گفت: ۳۵ واحد تولیدی شامل واحدهای صنعتی و کشاورزی برای دریافت تسهیلات بانکی به بانک‌های عامل معرفی شدند.

وی با اشاره به بررسی مشکلات مالیاتی و معوقات و بدهی بانکی ۱۲ واحد تولیدی، اظهار داشت: برای رفع مشکلات این واحدها نیز تصمیمات خوبی اتخاذ شد و تسهیلات مورد نیاز آن‌ها به تصویب رسید.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قم در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات و میزان تحقق مصوبات کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید از ابتدای سال تاکنون پرداخت و خاطرنشان کرد: ۱۵۸ مصوبه از ابتدای سال در این کارگروه داشتیم که تا امروز ۱۱۷ مصوبه به اجرا رسیده است.

وی با بیان اینکه بیشتر مصوبات باقی‌مانده نیز در دست اقدام و پیگیری است، تصریح کرد: با دستور استاندار، مقرر شد علل موارد خاصی نیز که تاکنون اجرایی نشده، بررسی و گزارش آن در کارگروه مطرح و در مورد آن تصمیم‌گیری شود.

ابدالی در ادامه با اشاره به برنامه‌های دولت در خصوص بازسازی و نوسازی خطوط واحدهای تولیدی گفت: با توافق وزارت صنعت، بانک مرکزی و وزارت اقتصاد ۵۰ هزار میلیارد تومان برای بازسازی و نوسازی خطوط تولید واحدها در کل کشور اختصاص داده شده است.

  • نویسنده : مهدی جعفری