میزبان زائرانی از ۱۲ کشور در قم هستیم
میزبان زائرانی از ۱۲ کشور در قم هستیم

معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار از تردد بیش از ۳ میلیون زائر اربعین در قم خبر داد و گفت: میزبان زائرانی از 12 کشور مختلف در استان قم هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، ابوالقاسم مقیمی در حاشیه بازدید از مواکب تخصصی فرهنگ و هنر کادر نوجوان کانون های مساجد قم در مسیر پیاده روی جاماندگان اربعین واقع در بلوار پیامبر اعظم گفت: ستاد اربعین استان قم فعالیت‌های خود را از ۳ ماه پیش با تشکیل کمیته‌های مختلف آغاز کرده است.

وی با بیان اینکه سه شنبه و چهارشنبه جاماندگان اربعین حسینی (علیه السلام) در شهر مقدس قم، مسیر حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه (سلام الله علیها) تا مسجد مقدس جمکران را در بلوار پیامبر اعظم پیاده‌روی کردند، گفت: شب اربعین به علت همزمانی با شب چهارشنبه و شب زیارتی مسجد مقدس جمکران شاهد حضور چشمگیر زائران در این مسیر بودیم.

معاون معاون اجتماعی، فرهنگی و زیارت استاندار قم با اشاره به خدمت رسانی مواکب در مسیر پیاده روی افزود: امسال با توجه به تجمیع بسیاری از مواکب شاهد فعالیت ۵۰ ایستگاه در قالب ۲۸ موکب در این مسیر هستیم؛ از جمله مواکب تخصصی فرهنگ و هنر کادر نوجوان کانون های مساجد قم که ۲۰ مسجد همکاری دارند.

وی تصریح کرد: استان قم تا به امروز میزبان زائرین از ۱۲ کشور بوده است.

مقیمی گفت: بر اساس آمار تا روز دوشنبه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مردم قم برای حضور در مراسم اربعین از مرز‌ها خارج شده‌اند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و زیارت استانداری قم همچنین تصریح کرد: تاکنون بیش از ۳ میلیون زائر اربعین از قم تردد کرده اند.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت مواکب تخصصی فرهنگ و هنر کادر نوجوان کانون های مساجد قم تصریح کرد: یکی از اقدامات شایسته کانون های مساجد در یک سال اخیر استفاده از نوجوانان در کادر کانون ها بوده که نتایج بسیار خوبی را در پی خواهد داشت.

  • نویسنده : سید مرتضی منافی