دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم نماز و نیایش در قم تشکیل شود‌
دبیرخانه دائمی جشنواره فیلم نماز و نیایش در قم تشکیل شود‌

یکی از مربیان انجمن سینمای جوانان در دفتر قم گفت: از لحاظ جایگاهی که  استان قم از جنبه دینی در کشور دارد  لازم است تا دبیرخانه دائمی جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین در قم فعال شود تا زمینه ارتقای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این جشنواره و توسعه محتوایی و اجرایی آن بیش از پیش فراهم گردد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، سیدحمیدرضا منتظری در حاشیه برگزاری نهمین دوره جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین، با تاکید به ضرورت تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره سینمایی در قم، اظهار کرد: این روزها شاهد هستیم خانواده سینمای قم افتخار دارند میزبان سینماگران سراسر کشور برای برگزاری نهمین دوره این جشنواره ملی باشند و امروز که قریب به دو دهه از تولد این رویداد ملی در تقویم سینمایی کشور می‌گذرد، ضرورت تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره بیش از گذشته احساس می‌شود.

مدرس انجمن سینمای جوانان ایران در دفترقم به اهمیت توجه به اطلاع‌رسانی و تبیین اهداف و رسالت جشنواره ملی نماز و نیایش در سینمای کشور بیان داشت: بدون تردید شهر قم به لحاظ جایگاهی که از جنبه دینی در کشور دارد، بهترین و درست‌ترین میزبان این رویداد ملی سینمایی است و امیدواریم با تشکیل دبیرخانه دائمی این جشنواره، زمینه ارتقای نرم‌افزاری و سخت‌افزاری این جشنواره و توسعه محتوایی و اجرایی آن بیش از پیش فراهم گردد.

این فعال سینمایی و منتخب آئین مهر سینمای ایران در قم با اشاره به دلایل برگزاری این جشنواره در قم اظهار داشت: با توجه به اینکه شهر قم کانون توجه فعالان عرصه علوم دینی در کشور است، به یقین بهره‌مندی از ایجاد تعامل دوجانبه بین اصحاب نظر و اندیشه و سینماگران فعال در حوزه دین، می‌تواند از برکات برگزاری چنین رویدادی باشد که امیدواریم محقق شود.

منتظری در بررسی ابعاد گوناگون برگزاری این جشنواره سینمایی در شهر قم بیان کرد: دائر شدن دبیرخانه دائمی جشنواره نماز و نیایش به روایت دوربین می‌تواند در تعیین سیاست‌های تولید و تدبیر برای ایجاد تعامل بین صاحب‌نظران حوزه دین و سینماگران سراسر کشور در سطح کلان ملی موثر باشد.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد مسئولان استانی و ملی در تخصیص اعتبارات لازم برای برگزاری این رویداد سینمایی اقدامات لازم را  پیگیری‌ کنند و امیدواریم شاهد افزایش سطح کیفی و کمی این جشنواره باشیم.

نهمین دوره جشنواره ملی نماز و نیایش به روایت دوربین از ۱۳ تا ۱۵ دیماه ۱۴۰۲ توسط اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم و انجمن سینمای جوانان ایران در تالار مرکزی فرهنگ و هنر قم در حال برگزاری است.

  • منبع خبر : روابط عمومی انجمن سینمای جوان استان قم