موکب امامزادگان قم نماینده مردم شهر کریمه اهل بیت(س) در عراق است
موکب امامزادگان قم نماینده مردم شهر کریمه اهل بیت(س) در عراق است

مدیرکل اوقاف استان قم گفت: موکب امامزادگان قم که به همت اداره کل اوقاف در شهر سامرا برپا شده، در حقیقت نماینده مردم شهر کریمه اهل بیت(س) در عراق و در خدمت زائران حسینی است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری در حاشیه بازدید از موکب امامزادگان استان قم در شهر سامرا و در گفت وگو با خبرنگاران اظهار کرد: این موکب به نمایندگی از مردم همیشه در صحنه شهر کریمه اهل بیت(س) در شهر سامراء برپا شده و در خدمت زائران حسینی است.

وی با بیان اینکه این موکب با همکاری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان مازندران، برپا شده است افزود: روزانه سه وعده غذا شامل صبحانه، ناهار و شام و سه وعده میان‌وعده در این موکب توزیع می‌شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان قم خاطرنشان کرد: ضرورت ایجاب می‌کرد با توجه به دور بودن سامرا از مرکزیت عتبات عالیات و نیز کم بودن مواکب، موکبی در این شهر برپا شود و تصمیم سازمان اوقاف نیز همین بود.

وی با اشاره به فعالیت ۷۰ نفر از پرسنل اوقاف و خادمان امامزادگان قم در موکب شهر سامراء گفت: سعی کرده‌ایم تمهیداتی اندیشیده شود که میزان خدمات به صورت حداکثری و در کمترین زمان ممکن باشد.

اسکندری با بیان اینکه در هر وعده اصلی، به صورت میانگین ۶ هزار پرس غذا در بین زائران حسینی توزیع می‌شود گفت: پیش‌بینی‌های لازم برای زمان پیک حضور زائران هم صورت گرفته تا کمبودی احساس نشود.

انتهای پیام/

  • نویسنده : صدرالدین فلاح