شماره ۱۰۶ فصلنامه «فقه» منتشر شد
شماره ۱۰۶ فصلنامه «فقه» منتشر شد

یکصد و ششمین شماره فصلنامه علمی - پژوهشی «فقه» به همت پژوهشکده فقه و حقوق و اداره نشریات پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی تبلیغات اسلامی، یکصد و ششمین شماره فصلنامه علمی – پژوهشی «فقه» مربوط به تابستان ۱۴۰۰ منتشر و مقالات این شماره بر روی سامانه این نشریه به آدرس http:jf.isca.ac.ir نمایه شد.

«تحلیل فقهی گستره ولایت حاکم اسلامی در نصب و عزل متولی در نهاد وقف» نوشته مهدی درگاهی، سید مجتبی کیا و محمدحسن دهقان «ملاک فقهی تعیین ارش جنایت» اثر رضا پورصدقی و محمد نوذری فردوسیه، «بررسی فقهی – حقوقی تبدیل قصاص نفس به دیه در صورت اعدام قاتل با عنوان حدی» به قلم حجتالله فتحی و «نقد اطلاق ماده ۴۴۸ قانون مدنی در اشتراط اسقاط خیار رؤیت» اثر محمدرضا کیخا و حمید مؤذنی بیستگانی، از جمله مقالات این شماره است.

همچنین «امکانسنجی ضمانت از اعیان خارجی در فقه و حقوق ایران» نوشته محمد صالحیمازندرانی، «واکاوی گستره منع قصاص زنِ باردار از دیدگاه حقوق کیفری و فقه اسلامی» به قلم ماشاءالله کریمی، «ضوابط نصب قاضی غیرمجتهد بر پایه عناوین ثانوی مصلحت و اضطرار» اثر زهرا نجارزادگان سرابی و هادی صادقی و محمدحسین ناظمی اشنی از دیگر مطالبی می باشد که در این شماره منتشر شده است.

فصلنامه علمی – پژوهشی «فقه» در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)، بانک اطلاعات نشریات کشور (Magiran)، پایگاه مجلات تخصصی نور (Noormags)، پایگاه استنادی سیویلیکا (www.civilica.com)؛ مرکز اطلاعات علمی جهاد دانشگاهی (SID)، پرتال جامع علوم انسانی (ensani.ir)، سامانه نشریه jf.isca.ac.ir و پرتال نشریات دفتر تبلیغات اسلامی (http://journals.dte.ir) نمایه می شود.

انتهای پیام/د

  • منبع خبر : روابط عمومی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم