فرمانده سپاه قم: ۱۴ و ۱۵ خرداد مظهر پیوند عمیق میان امام و امت است
فرمانده سپاه قم: ۱۴ و ۱۵ خرداد مظهر پیوند عمیق میان امام و امت است

فرمانده سپاه استان قم گفت: ۱۴ و ۱۵ خرداد، مظهر پیوند عمیق و تاریخی و اوج دلبستگی میان امام و امت و نشانی آشکار از دلدادگی ملت به امامشان است، که این خود یکی از رموز اصلی پیروزی انقلاب و بقاء نظام است.

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیدار قم به نقل از روابط عمومی سپاه استان، متن پیام فرمانده سپاه استان قم به مناسبت ۱۴ و ۱۵ خرداد به شرح زیر است:

چهاردهم و پانزدهم خرداد، مظهر پیوند عمیق و تاریخی و اوج دلبستگی میان امام و امت و نشانی آشکار از تبعیت، فرمانبرداری و دلدادگی حقیقی ملت از امامشان است، که این خود یکی از رموز اصلی پیروزی انقلاب اسلامی و بقاء نظام اسلامی در طول تاریخ معاصر بوده است.

بحق حضرت امام خمینی (ره) با رهبری حکیمانه، عالمانه و تیزبینانه خود عظیم‌ترین حماسه مردمی و شگفت ‌انگیزترین انقلاب را با خلق یک حکومت دینی برخاسته از اراده مردم طراحی و پایه‌گذاری نمود که منافع استکبار جهانی و در رأس آن آمریکای جهانخوار را با بیداری ملت‌های مسلمان و مظلوم در سراسر جهان به چالش کشید و نوید بخش تحقق نظم نوین الهی مبتنی بر اسلام ناب محمدی (ص) گردید.

تعمیق و تأمل در واقعیت‌های امروز نظام جهانی و به ویژه پیچیدگی‌ها، ترفندها و سناریوهای شوم دشمنان اسلام، گویای آن است که سیره و اندیشه حضرت امام (ره) می‌تواند همواره به عنوان سند و چشم‌انداز راهبردی مبارزه با نظام سلطه، چراغ راه ملت و مسئولان نظام قرار گیرد.

همانگونه که قیام خونین یوم‌الله پانزدهم خرداد با تأسی از اندیشه‌های حضرت روح الله، سرآغاز پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه ۱۳۵۷ بود که باعث تسریع در روند شکل‌گیری مبارزات و سرانجام پیروزی انقلاب اسلامی شد.

رزمندگان سپاه امام علی بن ابی طالب(ع) استان قم ضمن تسلیت چهاردهم خردادماه سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای والامقام قیام خونین یوم الله پانزدهم خردادماه سال ۱۳۴۲، بر ادامه راه امام و شهدای گلگون کفن انقلاب اسلامی و پیروی از اندیشه و فرامین نائب بر حق امام راحل حضرت آیت الله العظمی امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی) تا رسیدن به اهداف و آرمان‌های والای انقلاب اسلامی با مدیریت جهادی و عزمی راسخ که در اسطوره‌های همچون سردار سرافراز شهید حاج قاسم سلیمانی تجلی یافته است، تاکید دارد و همواره خود را سربازان این مسیر نورانی می‌داند.

  • منبع خبر : روابط عمومی سپاه استان قم